مفیدستان:

Job

شخصیت شما چگونه است؟ اگر فردی احساسی هستید بهتر است در انتخاب شغل خود دقت لازم را داشته باشید تا شغلی مناسب با روحیه خودتان داشته باشید.

به گزارش آلامتو به نقل از بازده؛ خیلی از ما ویژگی‌های شخصیتی خاصی داریم که یا باید برای تغییر این ویژگی‌ها تلاش کنیم یا شغل مان را متناسب با خصوصیات شخصیتی‌مان درنظر بگیریم. در این مقاله ۴ شغل مناسب آدم های احساساتی را به شما معرفی می کنیم و سپس روش هایی که بتوانید در مشاغل مورد علاقه تان استخدام شوید را بررسی میکنیم.

افراد حساس و رمانتیک به محیط‌های آرام نیاز دارند. این افراد خلاقیت‌شان زیاد است و در کارها و رشته‌های مرتبط با هنر بیشتر مواقع موفق ظاهر می‌شوند و می‌توانند احساسات شاعرانه را در کارهای‌شان دخالت دهند. ببینید کدام یک از این مشاغل مناسب شما است.

در ادامه ۴ شغل مناسب آدم های احساساتی آورده شده است:

۱. طراح گرافیک

یک کار هنری به روحیات ویژه نیاز دارد. می‌توانید در محیط‌های آرام یا حتی در خانه خودتان به دور از هیاهو و اجتماعات پر سروصدا طرح‌های جالبی خلق کنید؛ شاید ایده‌های خلاقانه شما در تنهایی بهتر کشف می‌شود. بهتر است .برای ورود به این رشته وارد دانشکده‌های هنری شوید یا در آموزشگاه‌های مرتبط مدرکی را در ارتباط با طراحی گرافیک به‌دست آورید.

همه کارها به خودتان بستگی دارد که چقدر می‌خواهید برای موفقیت بیشتر زمان بگذارید. طراحان گرافیک می‌توانند در بخش‌های مطبوعاتی، مجلات مختلف، مراکز تهیه پوستر، بخش‌های تولید آگهی‌ها، طراحی بسته‌بندی محصولات و… مشغول به کار شوند و درآمد خوبی هم داشته باشند. هرقدر خلاقیت شما بیشتر باشد و ایده‌های تازه‌ای به فکرتان برسد، درآمدتان بیشتر می‌شود. در این شغل لازم نیست هر روز با مشتریان در ارتباط باشید؛ ایده‌های‌تان را در خلوت خودتان برای ایجاد پوستر و طرح‌های جدید خرج کنید.

۲. نقاش و عکاس

حرفه خلاقانه دیگری است که با روحیات لطیف شاعرانه جور در می‌آید و کمتر به تبادل با افراد مختلف نیاز دارد. البته برای تبدیل شدن به نقاش یا عکاسی مشهور باید با اجتماعات هنری در تماس باشید و کمی خودتان را در گروه‌های هنری درگیر کنید اما هنگام تولید اثر نیازی به مراوده با آدم‌ها ندارید. به عنوان یک هنرمند باید اصول حرفه‌ای این کار را یاد بگیرید، تحصیلات دانشگاهی داشته باشید، دیدتان را نسبت به محیط اطراف تغییر دهید و جزییات را با دقت بیشتری مشاهده کنید. تمرین و پشتکار به شما کمک می‌کند تا موفق شوید.

۳. پژوهشگر علوم طبیعی

در طبیعت و حیات وحش هم طبع شاعری شما گل می‌کند و با روحیه آرام و حساس رمانتیک‌ها هماهنگ است، بنابراین توصیه می‌شود هنگام انتخاب رشته سراغ مشاغل مرتبط با زیست‌شناسی و اکولوژی بروند. این رشته‌ها به تحقیق و پژوهش در محیط‌های طبیعی نیاز دارند و برای انجام کار حرفه‌ای لازم است از پشت میز بلند شوید و بیشتر وقت‌ها در زیستگاه‌های مختلف گیاهی و جانوری مشغول جست‌وجو باشید. چه بسا در این زمان آرامش بیشتری داشته باشید و از این تجربیات برای خلق شعرهای تازه کمک بگیرید. جانورشناسی و تحقیقات در زمینه موجودات خشکی و دریا هم شما را با آدم‌های مختلف درگیر نمی‌کند و می‌توانید در کمال آرامش به کارتان ادامه دهید.

۴. نویسنده

افرادی که طبع شاعرانه دارند عاشق قلم و کاغذ هستند. آنها دوست دارند ایده‌های‌شان را به سرعت روی کاغذ پیاده کنند و چه بسا که این نوشته‌ها به شاهکار هنری یا ادبی تبدیل شود. بنابراین افرادی که حساس، رمانتیک و البته دست به قلم هستند به احتمال زیاد در نویسندگی موفق ظاهر می‌شوند. با این وجود برای تبدیل شدن به نویسنده‌ای چیره‌دست، داشتن استعداد حرف اول را می‌زند. ترجمه رمان و کتاب‌های مختلف هم کار دیگری است که شاید با طبع حساس این افراد جور در بیاید.

در مورد ترجمه و نویسندگی با همکاران و آدم‌های مختلف سروکار ندارید و از محیط‌های شلوغ و پر هیاهو دور می‌مانید. این شرایط باب طبع افراد رمانتیکی است که برای خلق آثار هنری به محیط خلوت و آرام نیاز دارند و چندان اهل معاشرت و ارتباطات عمومی نیستند. به‌طور مثال سلینجر، نویسنده امریکایی مشهوری است که می‌گویند آقای نویسنده منزوی صبح تا شب در خانه‌ای پنهان از چشم مردم می‌نشیند و در فضایی به دور از افراد مختلف شاهکارهایش را خلق می‌کند.

موفقیت در مصاحبه های شغلی

آبی یکی از بهترین رنگ‌هاست که در موقعیت‌های شغلی شما را به موفقیت می‌رساند. تحقیقات پژوهشگران نشان می‌دهد هر وقت برای مصاحبه شغلی قرار ملاقات دارید، بهتر است آبی پررنگ بپوشید. این رنگ اعتماد به نفس شما را به مصاحبه‌کننده القا می‌کند؛ درنتیجه احتمال اینکه در مصاحبه قبول شوید به‌مراتب بیشتر می‌شود.

اگر می‌خواهید برای مصاحبه شغلی کت و شلوار بپوشید، زمینه‌هایی از چند آبی مختلف را انتخاب کنید. مثلا آقایان کت سورمه‌ای را با پیراهن آبی آسمانی بپوشند. به خانم‌ها هم توصیه می‌شود یک مانتوی سورمه‌ای یا آبی تیره را با شال آبی روشن هماهنگ کنند. آبی رنگ آسمان و دریاست و نشان می‌دهد که فردی قدرتمند هستید و دل‌تان می‌خواهد رفتار دوستانه‌ای داشته باشید.

افرادی که آبی را برای لباس پوشیدن انتخاب می‌کنند صداقت بیشتری دارند.

شاید به این نکته توجه کرده باشید که خیلی از شرکت‌ها برای کارمندان‌شان یونیفورم آبی یا سورمه‌ای در نظر می‌گیرند یا در لوگوی خودشان از آبی استفاده می‌کنند. آبی رنگ صلح و سازش است و بیش از سایر رنگ‌ها آرامش را القا می‌کند.

بعضی افراد خوب درس خوانده‌اند و مدارج بالایی دارند اما وقتی می‌خواهند در شغل مورد علاقه‌شان کاری پیدا کنند دچار مشکل می‌شوند. گروهی از این افراد نمی‌توانند در مصاحبه‌های شغلی درباره خودشان خوب حرف بزنند یا به دلیل داشتن فروتنی بیش از حد در همان نخستین برخورد با کارفرما، تاثیرات مثبتی ایجاد نمی‌کنند. درنتیجه در مصاحبه رد می‌شوند. بنابراین اگر شما هم تجربه ناموفقی را پشت سر گذاشته‌اید این بار قبل از حضور در مصاحبه‌های شغلی به نکات زیر توجه کنید تا شانس شما برای استخدام بیشتر شود:

– قبل از انجام مصاحبه یک بار در محیط کار حاضر شوید.

شرایط را ببینید و تصویری از موقعیت در ذهن‌تان داشته باشید. در این صورت در روز مصاحبه آرامش‌تان بیشتر می‌شود. حتی توصیه می‌شود برای چند لحظه کوتاه با فردی که قرار است با شما مصاحبه کند دیداری داشته باشید.

– تصور کنید مصاحبه برای شما موفقیت‌آمیز بوده و در آزمون قبول شده‌اید، اگر دیدگاه شما این باشد که عضوی از شرکت جدید هستید، در این صورت می‌توانید این طرز فکر را در لحن گفتار و رفتارتان هم نشان دهید؛ درنتیجه به موفقیت نزدیک تر می‌شوید. پس مجسم کنید در حال ورود به اتاق مصاحبه هستید، شانه‌های‌تان را عقب نگه دارید، با اعتماد به نفس حرکت کنید و لبخند بزنید.

– به صحبت‌های فردی که از شما مصاحبه می‌گیرد، خوب توجه کنید.

شاید از روی خجالت تصمیم بگیرید بیشتر به زمین نگاه کنید، این حرکت اشتباه محض است. به او خیره نشوید ولی نگاهی تیزبین و نکته‌سنج داشته باشید. افراد نگران یا آنهایی که در شرایط موجود راحت نیستند مدام به زمین نگاه می‌کنند و این بدترین اشتباه ممکن در مصاحبه‌های شغلی است و این پیغام را انتقال می‌دهد که شما فردی ترسو هستید که قدرت پذیرش مسئولیت‌ها و ارتباط با سایر همکاران را ندارید.

– صاف بنشینید. اگر به شما گفته می‌شود که یکی از صندلی‌ها را برای نشستن انتخاب کنید، سراغ صندلی‌هایی بروید که پشتی محکمی دارد. روی کاناپه لم ندهید. وقتی با وضعیت فیزیکی صاف و محکم روی صندلی می‌نشینید، راحت‌تر می‌توانید صحبت کنید. در فاصله خیلی دور یا خیلی نزدیک ننشینید. باید به اندازه کافی به مصاحبه‌شونده نزدیک باشید تا حرف‌هایش را بشنوید و در عین حال برای حریم شخصی او مزاحمت ایجاد نکنید.

– با انگشتان‌تان بازی نکنید. تا وقتی از شما خواسته نشده لازم نیست قلم و کاغذ دست‌تان باشد؛ این حالت‌ها اضطراب و استرس شما را نشان می‌دهد و در آخر کار کمتر می‌توانید روی پیروزی‌تان حساب کنید.

– از قبل درباره سابقه کاری، میزان تحصیلات، دانشگاه محل تحصیل و پروژه‌هایی که انجام داده‌اید، پاسخ‌هایی در ذهن‌تان داشته باشید و این موارد را چند بار برای خودتان توضیح دهید تا هنگام مصاحبه با اعتماد به نفس بیشتری درباره آنها حرف بزنید.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

فال شغل برای ماههای مختلف سال ایران نازآیا می دانید چه شغلی برای شما مناسب تر است و چه کارهایی را می توانید بهتر از سایرین فال تاروت ورق قهوه طالع بینی ماه سال تولدسرگرمی …فال سال میلادی برای متولدین فروردین طالع بینی سال ۲۰۱۷ طالع بینی سال ۱۳۹۶ در بخش دانلود رایگان فیلم و سریال با لینک مستقیمدانلود فیلم ایرانی جدید بازنشسته با لینک مستقیم دانلود فیلم ایرانی جدید و بسیار تعبیر خواب قرآن معنی دیدن قرآن در خوابتعبیر خوابتعبیر خواب قتعبیر دیدن قرآن در خواب چیست؟ دیدن قرآن در خواب مبارک است به خصوص اگر ببینید که قرآن رابطه شخصیت با گروه خونی و تاریخ تولد تست …خیلی از کارها برای تعیین افراد برای مصاحبه، موفقیت در جابه جایی های پستی، پیشرفت و نتیجه فال چوب جبب آنچه را كه از خدا طلب كنی به آن میرسی اما تو نیز باید به عهد خود پایبند باشی و خلاف وعده با تیپ شخصیتی مختلف انسان ها آشنا شویدطب نخ سنتى براى حذف چربى زیر پوستى و موضعى بدون كاهش وزن درمان ماندگار سنتی چین برای طالع بینی چینی متولدین سال گربهباکدام شخصیت معروف دریک ماه به دنیاآمدید فال و طالع بینی سال ۱۳۹۱ سال نهنگ طالع بینی توصیه هایی برای کنترل خشم در زندگی زناشوییتوصیه هایی برای کنترل خشم در زندگی زناشویی توصیه هایی برای کنترل خشم کنترل خشم در روانشناسی شخصیت روانشناسی شخصیتروانشناسی شخصیتیروانشناسی شخصیت از روی چهرهروانشناسی شخصیت زنان شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک چیست؟ شغل مناسب برای افراد خانه » مجله موفقیت » شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک چیست شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک چیست؟ چیز دانلود مجله اینترنتی شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک چیست شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک چیست؟ شغل مناسب برای افراد افراد حساس و رمانتیک به در ادامه ۴ شغل مناسب آدم های احساساتی شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک چیست؟ شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک چیست شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک چیست؟ تیتر یاب مطلب با عنوان شغل مناسب برای افراد شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک چیست شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک چیست؟ اطلاعات جامع شغل مناسب برای افراد احساساتی و افراد احساساتی و رمانتیک چیست رمانتیک شغل مناسب شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک چیست؟ – ورکان خانه روش های موفقیت شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک چیست شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک چیست؟ رسانه تی وی شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک چیست افراد حساس و رمانتیک به محیط‌های آرام نیاز شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک چیست؟ هایپر کینگ تفریحی شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک چیست شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک چیست؟ آلامتو اقتصادی شغل مناسب برای افراد افراد احساساتی و رمانتیک چیست افراد حساس و رمانتیک به

مطلب شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک چیست؟ در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :شغل مناسب برای افراد احساساتی و رمانتیک چیست؟
http://mofidestan.ir/%d8%b4%d8%ba%d9%84-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%af-%d8%a7%d8%ad%d8%b3%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d8%aa%db%8c-%d9%88-%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%aa%db%8c/